Екс-солістка Nightwish Тар’я Турунен: 10 невідомих фактів

178

Менше місяця залишилося до приїзду однієї з найвідоміших рок-дів, екс-солістки групи Nightwish Тар’ї Турунен. Єдиний виступ голосистої фінки відбудеться 21 грудня в Жовтневому палаці. Напередодні приїзду, ми підготували добірку маловідомих фактів про цю таємничу виконавиці.

1. Багато років Тар’я Турунен знаходиться в п’ятірці кращих академічних вокалісток світу. Британський журнал «The Sun» нарівні з Мадонною назвав Турунен однією з 50 жінок, які за життя стали безсмертними завдяки їхньому внеску в музику.

2.Турунен була першою зарубіжною співачкою, яка зуміла продати більше 20 000 копій свого альбому в країнах СНД. Її альбом «My Winter Storm» приніс їй платину і підняв на 11 рядок рейтингу Billboard’s Top 100 European Albums, а сама Тар’я була номінована на премії Echo Awards і Emma Awards. Всього продано понад 900 000 сольних дисків Тар’ї і більше 3 мільйонів копій альбомів, записаних в складі Nightwish.

3. У рідній Фінляндії Тар’ю охрестили «фінським солов’єм». Вона володіє голосом в три октави. Завдяки чому віртуозно виконує класичний репертуар в регістрах меццо-сопрано, контральто і навіть колоратурного сопрано.

4. У складі групи Nightwish Тар’я брала участь у відбірковому турі Євробачення з піснею «Sleepwalker».

5. Турунен була одним з наставників в 3-му сезоні проекту «Голос Фінляндії». Її підопічна Міія Косунен здобула стала перемогу в цьому конкурсі.

6. Тар’я Турунен записала дует з групою Scorpions. Композиція «The Good Die Young» прикрасила останній альбом легендарного колективу – «Sting In The Tale». Пізніше Турунен згадувала, що це був незабутній момент, коли сам Клаус Майне подзвонив їй і запропонував дует.

7. У грудні 2003 фінський президент Тар’я Халонен запросила Тар’ю і її чоловіка в президентський палац в Гельсінкі на святкування Дня незалежності. Оглядач одного фінського телеканалу назвав артистку самою вражаюче одягненою леді на цьому заході.

8. У Турунен дві вищі освіти, вона говорить на п’яти мовах: фінською, шведською, німецькою, іспанською та англійською, водить машину, любить біг і дайвінг.

9. Найбільше в світі найзнаменитіша рок-діва боїться двох речей: павуків і втрати голосу.

10. У перекладі з фінського Тар’я означає Дарина. Зріст артистки, як у грецької богині краси і кохання Афродіти – 164 см, а розмір взуття – 35,5-36. Незважаючи на те, що Тар’я має такий голос, вона практично ніяк не обмежує себе в харчуванні. Вона любить добре поперчений біфштекс, а на гарнір краще картопля в часниковому соусі. Тар’я практично не дивиться телевізор, виняток робить новинам і найкращим фільмам у вихідні дні.

Квитки можна придбати на сайті компанії “Квартал-Концерт”.