Metallica стали лауреатом «Нобелівської премії з музики»

1316

Гурт Metallica стали лауреатами престижної міжнародної премії Polar Music Prize, яку також називають «Нобелівською премією з музики».

Свій вибір на користь Metallica жюрі пояснило тим, що з часів Вагнера і Чайковського не було жодного виконавця або групи, які створювали б таку фізично люту, але в той же час доступну музику.

Експерти неодноразово визнавали вплив Metallica на світ сучасної музики. На їхню думку, Metallica є найпомітнішою метал-групою останніх 30 років. Більше 110 млн екземплярів альбомів колективу були розпродані по всьому світу. У 2009 році Metallica була введена в Зал слави рок-н-ролу.

Церемонія нагородження намічена на 14 червня. Захід пройде в Стокгольмі в присутності членів королівської сім’ї Швеції. Переможці отримають грошові призи в розмірі 125 тисяч доларів. Нагороди особисто вручить король Швеції Карл XVI Густав. Примітний і той факт, що група стане першим метал-колективом, удостоєним цього призу.

Polar Music Prize була заснована менеджером шведського колективу АВВА Стігом Андерсоном у 1989 році. Її часто називають «Нобелівською премією з музики». У різний час лауреатами цієї премії ставали Мстислав Ростропович, Пол Маккартні, Боб Ділан, Стіві Уандер, Чак Беррі, Елтон Джон, Стінг.