Alice Cooper

Еліс Купер (Alice Cooper; справжнє ім’я Вінсент Дамон Фурньє) — “король жаху та майстер епатажу”, американський рок-музикант та шоумен.

Країна: США
Дата Народження: 4 лютого 1948 рік
Роки Активності: 1964 – Даний Час
Веб Сайт: www.alicecooper.com

Народився 4 лютого 1948 року у Детройті. Через декілька років родина переїхала до Фініксу (штат Аризона). У підлітковому віці Вінсент захоплювався фантастикою, сюрреалізмом, йому подобалась творчість Сальвадора Далі, все це в подальшому вплинуло на сценічні образи Еліса Купера. У підлітковому віці Вінсент познайомився з Гленом Бакстоном та Денісом Даневеєм, з якими заснував свою першу групу. Група в той час копіювала хіти відомих виконавців. У 1968 група міняє назву на ”Alice Cooper” (за розповідями це ім’я з’явилось під час спіритичного сеансу, який влаштувала мати Вінсента та належало середньовічній відьмі). У тому ж році хлопці вирушили до Каліфорнії, де познайомились з Шепом Гордоном, який став менеджером групи та гітаристом Френком Заппою, який допоміг їм заключити контракт зі студією Straight Records. Але перші два альбоми, витримані у стилі поп-рок особливого успіху не мали. Але в цей час з групою стався інцидент, який вплинув на всю подальшу творчість Еліса Купера. Це трапилось у 1969 році у Торонто, на фестивалі Rock N’ Roll Revival, де група виступала перед 70000 аудиторією. Ця пригода отримала назву ”інцидент з куркою”. Під час виступу групи на сцені опинилась курка, Вінсент взяв її та вважаючи, що коли він її підкине, вона полетить, кинув птаха у перші ряди. Курка приземлилась на глядачів, які роздерли її на шматки. Наступного дня газети написали, що Еліс Купер на сцені відірвав птаху голову та випив кров. Френк Заппа, дізнавшись про це рекомендував хлопцям не спростовувати ці чутки, що це призведе до зростання популярності групи. Тоді Еліс Купер зрозумів, в якому напрямку треба працювати, щоб сценічне шоу захоплювало глядачів, таким чином було покладено початок явищу, яке назвали шок-рок.

Не знайшовши підтримки у каліфорнійської публіки, група у 1970 повернулась до Детройту, де їх виступи сприймали дуже гарно. Успіх прийшов до групи у листопаді 1970, коли вийшов сингл “I’m Eighteen”, з альбому “Love It To Death”, який став гімном тинейджерів. Цей, а також наступний альбом ”Killer” отримали статус золотих. В цей же час Еліс Купер починає демонструвати на сцені шоу, які принесли йому славу одного з найкращих шоуменів в історії рок-музики. На сцені проливались річки крові, з’являлись всілякі потвори, Елісу відрізали голову, вішали, страчували на електричному стільці тощо. Група вже була популярною, але справжній успіх прийшов після випуску альбому “School’s Out”, який мав успіх по обидві сторони Атлантики. Діяльність групи була викликом суспільству, проти групи піднялася хвиля протесту серед церкви та громадських діячів, її концерти заборонили у Англії, а кліпи були зняті з ефіру. Наступна платівка “Billion Dollar Babies” стала найуспішною за всю історію групи. Альбом “Muscle Of Love” теж мав успіх, але став останнім альбомом групи. Після його випуску Вінсент остаточно взяв собі псевдонім Еліс Купер та розпочав сольну кар’єру. Його перший альбом “Welcome To My Nightmare!”, що розповідає про пригоди хлопчика Стівена, в якому Купер співпрацював з актором фільмів жахів Вінсентом Прайсом, вважається однією з найкращих робіт співака.

Після цього у кар’єрі співака почався тривалий спад, який був обумовлений зловживанням алкоголем, насамперед пивом, яке співак споживав у великих кількостях. У 80-х співак продовжує випускати альбоми та знімається у декількох фільмах жахів. Успіх повертається до нього після виходу у 1989 році альбому ”Trash”. Співак і сьогодні продовжує виступати та випускає досить сильні альбоми.

У 2012 році знявся у кінофільмі Тіма Бартона «Похмурі тіні» (зіграв сам себе).

Творчість Еліса Купера вплинула на всю індустрію рок-музики, особливо на такі жанри, як панк-рок та глем-рок, його сценічні шоу стали еталоном для декількох поколінь музикантів, що грають важкий метал. Дуже багато сучасних виконавців визнають вплив Еліса Купера на їх музичну діяльність.

Дискографія
1  Pretties For You                       1969
2  Easy Action                               1970
3  Love It To Death                      1971
4  Killer                                          1971
5  School’s Out                             1972
6  Billion Dollar Babies              1973
7   Muscle Of Love                       1973
8   Welcome To My Nightmare
9   Alice Cooper Goes To Hell
10 Lace And Whiskey                 1977
11 From The Inside                     1978
12 Flush The Fashion                 1980
13 Special Forces                         1981
14 Zipper Catches Skin              1982
15 DaDa                                         1983
16 Constrictor                              1986
17 Raise Your Fist  And Yell     1987
18 Trash                                       1989
19 Hey Stoopid                           1991
20 The Last Temptation          1994
21 Brutal Planet                            2000
22 Dragontown                             2001
23 The Eyes Of Alice Cooper      2003
24 Dirty Diamonds                       2005
25 Along Came A Spider              2008
26 Welcome 2 My Nightmare     2011

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*