The Cranberries

62

The Cranberries – ірландська рок-група, утворена в 1989 році і добилася світової популярності в 1990-х. Яскравий і сильний вокал Долорес О’Ріордан, мелодійний рок з легкими національними впливами, «відкритий» гітарний драйв, прониклива лірика. За словами одного з музичних оглядачів, The Cranberries — це унікальне поєднання агонізуючих пісень про кохання, грізних викривань і прекрасних мелодій.

Країна: Ірландія
Роки Активності: 1990–2003, 2009 – Даний Час
Веб Сайт: www.cranberries.com

The Cranberries – ірландський рок-гурт, заснований у 1990 році. Цей ірландський гурт, що за успішністю поступається лише гурту U2, протягом десятиліть підкоряв усі континенти. Пісня «Zombie» була визнана найкращою піснею року та отримала відзнаку MTV Awards у 1996 р. Вокалістка гурту Долорес О’Ріордан писала слова та музику майже до всіх пісень. Особливістю гурту є те, що вокалістка співає йодлем. Багато пісень написано на суспільно-політичні теми, зокрема, війни у Північній Ірландії, Боснії, Росії, проблеми навколишнього середовища і Чорнобиля (пісня «Time Is Ticking Out» («Час спливає»), 2001), але є й чимало романтичних балад. Загалом уся творчість є дуже різноманітною та поєднує в собі різні музичні жанри. У 2003 р. учасники оголосили про перерву в їх роботі та розпочали працювати над окремими проектами. Проте у 2009 році Вокалістка гурту Долорес О’Ріордан оголосила про воз’єднання гурту та світовий тур, що розпочався у листопаді 2009 р. у Північній Америці, а у 2010 р. в Європі, на якому були виконані старі пісні гурту та пісні із сольних альбомів Долорес. 27 лютого 2012 р. вийшов новий альбом гурту за понад 10 річну перерву під назвою “Roses”. У лютому 2016 року було оголошено про повернення гурту після 3-річної перерви на сцену. The Cranberries збирається провести ряд концертів в Європі, перший з яких відбувся у м. Люблін 3 червня 2016 року.

У 1989 році брати Майк і Ноел Хоган знайомляться з Фергалом Лоулер. Об’єднані бажанням грати музику, вони створюють групу «The Cranberry Saw Us», взявши вокалістом свого друга Ніалла Куїнна. Але в березні 1990 року Ніалл виходить зі складу групи, зосередившись на власному проекті The Hitchers. Як заміну він наводить Долорес О’Ріордан. У 1991 році колектив змінює назву на «The Cranberries», і з цього бере початок його сучасна історія.

У травні 1990 року в ірландському місті Лімерік троє підлітків — брати Ноел і Майк Хоган разом з Фергалом Лоулер шукали вокаліста в свою групу The Cranberry Saw Us, яку незабаром покинув вокаліст Ніалл Куїнн. Перед відходом він порекомендував замість себе шкільну подругу своєї колишньої дівчини — Кетрін, Долорес О `Ріордан, який щойно закінчив школу і мріяла співати в рок-групі. “Привіт, хлопці! Ану, покажіть, що ви вмієте”- такими словами представилася вона своїм майбутнім колегам-товаришам. Того вечора хлопці зіграли кілька інструментальних версій своїх пісень (серед яких були Dreams та Linger), Долорес, в свою чергу заспівала пісню Шинейд О`Коннор з альбому “The Lion And the Cobra” під акомпанемент свого старенького синтезатора і відразу справила враження своїм прекрасним голосом та зовнішнім виглядом (вона прийшла на зустріч в яскраво-рожевому костюмі, чим шокувала хлопців). Ноел дав їй касету з демо-версіями пісень групи, щоб Долорес написала тексти пісень для них, і вона пішла додому, повернувшись на наступний день з піснею, написаною за одну ніч. Пісня, присвячена першому хлопцеві дівчини — солдату, з яким вона всього 2 рази поцілувалася і який пішов служити в армію до Лівану, називалася «Linger».