The Eagles

84

Американська рок-група, виконуюча мелодійний гітарний кантрі-рок і софт-рок. За роки свого існування (1971-1981) п’ять разів очолювала американські поп-чарти синглів (Billboard Hot 100) і чотири рази – хіт-парад альбомів (Billboard Top 200).

Країна: США
Роки Активності: 1971 — 1980; 1994 — 2016; 2017 – Даний Час
Веб Сайт: www.eaglesband.com

Група була утворена Доном Хенлі і Гленном Фраєм в Лос-Анджелесі в 1971 році. Біля витоків колективу стояла продюсер Лінда Ронштадт, а учасники були набрані з рок-команд різної музичної спрямованості. З цієї причини вони органічно ввібрали і переробили безліч музичних впливів, серед яких не останнє місце займали Боб Ділан і Ніл Янг. У першому великому хіті «орлів» – «Witchy Woman» (1972) – переважали блюзові мотиви; другий альбом Desperado (1973) віддав данину ковбойських темам, і тільки з третім диском On the Border (1974) вони змогли вступити в боротьбу за самі верхні рядки чартів продажів.

Класичний рок з нальотом кантрі і фолк-музики продовжував залишатися в основі фірмового звучання Eagles і при запису їх четвертого альбому One of These Nights (1975). У цей період вони стали грати більш енергійний, «м’язистий» рок, значно розширивши свою аудиторію. Особливо захоплювали шанувальників глибокодумні тексти ключових композицій, не чужі символізму. У 1976 році виходить один з найбільш комерційно успішних альбомів в історії рок-музики – Hotel California з однойменною хітом, який став візитною карткою «самої американської з рок-груп» за межами Штатів.

В кінці 1970-х Eagles багато гастролюють. До моменту виходу їх довгоочікуваного шостого альбому (1979) між учасниками накопичилися значні розбіжності. З 1980 вони перестають записуватися разом, а в 1982 Дон Хенлі офіційно оголошує про розпад легендарної команди. На питання про можливість возз’єднання учасників він відповідав коротко: «тільки коли замерзне пекло». Однак в 1994 році, на радість шанувальників, «орли» тимчасово возз’єдналися, щоб провести гастролі по США і записати новий альбом Hell Freezes Over (буквально – «пекло замерзає»), який став одним із найбільш продаваних дисків року і підтвердив, що група знаходиться у блискучій творчій формі. У 2003 р ветерани рок-музики випустили сингл «Hole in the World», присвячений пам’яті жертв атак 11 вересня.

Перший за 28 років студійний альбом Eagles, The Long Road Out of Eden, надійшов на прилавки музичних магазинів в листопаді 2007 року. Незважаючи на те, що альбом складається з двох дисків і далекий від сучасних музичних тенденцій, він дебютував в Billboard Top 200 на першому місці. Найближчий переслідувач – перший за п’ять років диск Брітні Спірс – був реалізований тиражем, більш ніж в два рази меншим.

18 січня 2016 помер засновник групи Гленн Фрай. Причиною смерті стали ускладнення, які настали через пневмонію, гострого виразкового коліту і ревматоїдного артриту. 13 березня того ж року група оголосила про розпад.