The Who

44

The Who (Ті, хто…) — британський рок-гурт, утворений 1964 року в Лондоні. Мав широку популярність в 1960-х і 1970-х роках, та справив значний вплив на розвиток рок-музики аж досі. Лідер гурту — гітарист Піт Таунсенд.

Країна: Велика Британія
Роки Активності: 1964–1982, 1989, 1996 – Даний Час
Веб Сайт: www.TheWho.com

До кінця 1964 року The Who почали ставати популярними в Marquee Club в Лондоні і рейв огляд їх виступу з’явився в Melody Maker. Ламберту і Стемпу вдалося привернути увагу американського продюсера Шела Телмі, який вже досяг успіху, продюсуючи The Kinks. Таунсенд написав пісню «I Can’t Explain», яка навмисно звучала як The Kinks, щоб привернути увагу Телмі. Телмі побачив гурт на репетиціях і був вражений. Він підписав гурт на свій продюсерський центр.
Сингл став популярним на піратських радіостанціях, таких як Radio Caroline.

Гурт записав наступний сингл, «My Generation», в жовтні. Таунсенд написав її як повільний блюз, але після декількох невдалих спроб, він був перетворений на більш потужну пісню з бас-соло Ентвістла. Дебютний альбом My Generation (The Who Sings My Generation в США) був випущений в кінці 1965 року. Альбом включав оригінальний матеріал, написаний Таунсендом, включаючи заголовну пісню і “The Kids Are Alright”, а також кілька кавер-версій Джеймса Брауна, які Делтрі схвалив від перерваної сесії раніше в тому році.

До 1968 року The Who почали привертати увагу андерграундної преси. Таунсенд припинив вживати наркотики і зацікавився вченням Мехер Баби. В серпні він дав велике інтерв’ю Янну Веннеру з Rolling Stone, в якому описав в найдрібніших подробицях проект альбому, над яким він працював, сюжет якого в підсумку став альбомом Tommy. Основна концепція описувала життя глухого, німого і сліпого хлопчика і його спроби спілкуватися з іншими. Деякі пісні, такі як «Welcome» і «Amazing Journey» були натхненні вченням Баби, а інші виникли зі спостережень в гуртові. «Sally Simpson» була написана про шанувальника, який намагається піднятися на сцену на концерті The Doors, який вони відвідали. Таунсенд пізніше сказав: «Я хотів, щоб історія Томмі мала кілька рівнів». Реліз альбома був запланований на Різдво 1968 року, але запис зупинився після рішення Таунсенда зробити подвійний альбом, щоб охопити історію в достатній глибині.

Альбом вийшов в травні з єдиним синглом, «Pinball Wizard». Долтрі значно покращився як співак і встановив шаблон для рок-співаків 1970-х років, маючи довге волосся і носити відкриті футболки на сцені.

До 1970 року The Who стали широко вважатися одним з найкращих і найпопулярніших концертних рок-гуртів; Кріс Чарльзворт описав їх концерти в «призводить до свого роду рок-нірвану, про що більшість гуртів можуть тільки мріяти». Такими виданнями як The Independent, Телеграф і ВПС, Live at Leeds як один з найкращих концертних рок-альбомів усіх часів.

Студійні альбоми
My Generation (1965)
A Quick One (1966)
The Who Sell Out (1967)
Tommy (1969)
Who’s Next (1971)
Quadrophenia (1973)
The Who by Numbers (1975)
Who Are You (1978)
Face Dances (1981)
It’s Hard (1982)
Endless Wire (30 жовтня 2006, Polydor Records)