Сьогодні 50 років виповнюється Сержу Танкяну, американському співаку вірменського походження, вокалісту гурту System Of A Down, засновнику сольного проекту Serj Tankian.

У 1993 році Танкян познайомився з Дарон Малакяном, разом вони організували групу System Of A Down, до складу якої увійшов також барабанщик Енді (Андранік) Хачатурян, який пізніше через розбіжності залишив групу. Згодом Танкян і Малакян познайомилися з Шаво Одаджяном, який на той момент часу працював у банку і вчився в тій же музичній школі, що і Танкян. Тимчасово він став їх менеджером, але пізніше кинув роботу і став бас-гітаристом. Таким чином відбулося створення групи System Of A Down, до складу якої увійшов також барабанщик Джон Долмаян.

Сольним проектом Сержа Танкян став його дебютний альбом Elect The Dead, що вийшов 23 жовтня 2007 року і складається як зі старих пісень, з тих чи інших причин не увійшли до репертуару System Of A Down, так і абсолютно нового матеріалу. На концертний тур на підтримку свого альбому Танкян зібрав склад, який називався Serj Tankian And The F.C.C. Тур в підтримку альбому розпочався 12 жовтня 2007 року в Чикаго.

 


Також сьогодні свій 65-й День Народження святкує Гленн Хьюз, британський вокаліст, бас-гітарист, автор пісень, відомий за виступами в групах Deep Purple, Black Country Communion, Тоні Айоммі, Phenomena, HTP, Black Sabbath, а також сольною кар’єрою.

Ще в середині 60-х він організував групу «Finders Keepers», де грав на бас-гітарі і співав. Через деякий час ця група перетворилася в фанк-рок-групу «Trapeze». У 1973 році він стає бас-гітаристом гурту Deep Purple, натомість Роджера Гловера, який пішов з волі Блекмора. У Deep Purple Хьюз грав до розпаду групи в 1976 році, записавши з нею 3 студійні альбоми. Він здружився з прийшли в групу Томмі Болін і навіть брав участь у записі його сольного диска, але посварився з іншими. В кінці 1976 року Хьюз повертається в Trapeze, але незабаром залишає її. У 1977 році вийшов перший сольний альбом Хьюза «Play me out». У 1982 разом з Петом Трель (колишнім гітаристом Пета Треверса) випускає альбом «Hughes / Thrall».

Також в 80-х роках Хьюз співпрацює в якості басиста і вокаліста з різними артистами такими як Phenomena, ( «Dream Runner»), Gary Moore ( «Run For Cover»), Black Sabbath. Хьюз брав участь в створенні сольного альбому Тоні Айоммі «Seventh Star», який через тиск з боку записуючої компанії, яка вимагала ще одного альбому Black Sabbath, вийшов під назвою «Black Sabbath featuring Tony Iommi». Сам Гленн говорив, що він не був учасником гурту Black Sabbath, а полягав у сольному проекті Айоммі.

У цей час у Хьюза почалися проблеми зі здоров’ям через зловживання алкоголем і прийому наркотиків (він навіть не зміг завершити турне в підтримку «Seventh Star»). З цієї ж причини друга половина 80-х була для Хьюза малопродуктивна і він був змушений пройти курс лікування. До активної музичної діяльності він повертається тільки в 1991 році, переживши зупинку серця і клінічну смерть. Він починає гастролювати з групою Trapeze, беручи участь у записі синглу «America – What Time Is Love?» І знімаючись в однойменному кліпі британського ейсід-хаус-дуету «The KLF». Він також бере участь у записі альбому Джона Норум (колишнього гітариста групи Europe) «Face The Truth». Хьюз також експериментував в студії з клавішником групи «Asia» Джеффом Даунс.

У 1992 році з’являється другий сольний Альбом Хьюза «Blues». У 90-і роки виходить цілий ряд його сольних альбомів: «From now on» (1994), «Burning Japan Live» (1994), «Feel» (1995), «Addiction» (1997), «The Way It Is» (1999).
У 1999 Гленн Х’юз організовує ряд концертів, присвячених Томмі Боліну, в записі яких також брав участь брат Болина – Джонні, який грав на ударних.

У 2000-х Хьюз не знижує творчу активність, випускаючи по альбому в рік: «Return to Crystal Karma» (2000), «Building The Machine» (2001), «HTP», «Live In Tokyo», «HTP2» (останні 3 в складі «Hughes-Turner Project», групи створеної Гленном з Джо Лін Тернером в 2001-му році), Songs in the Key of Rock (2003), Soulfully Live in the City of Angels (2004), Soul Mover (2005; в створенні альбому брав участь барабанщик Red Hot Chili Peppers Чад Сміт), Freak Flag Flyin ‘(2005), Music For The Divine (2006), «First Underground Nuclear Kitchen» (2008)

Крім сольної творчості Хьюз також співпрацює з іншими музикантами, граючи в якості запрошеного музиканта.

У січні 2010 року на сайті звукозаписної компанії Roadrunner Records було повідомлено про створення нового проекту за участю Гленна Х’юза, барабанщика Джейсона Бонема і гітариста-віртуоза Джо Бонамасса. Нова група Бонема, Хьюза і Бонамасса отримала назву Black Country Communion. У 2013 році Black Country Communion припиняє своє існування після відходу гітариста Джо Бонамасса і Хьюз формує новий колектив California Breed. Крім Хьюза в неї увійшли гітарист і вокаліст Ендрю Уотт і барабанщик Джейсон Бонем. Група випустила в 2014 році єдиний альбом під назвою California Breed і в січні 2015 року припинила своє існування.